Energia geotermalna

Nasza firma oferuje Państwu usługi realizacji projektów z zakresu energii geotermalnej. Energia odnawialna tego rodzaju pozyskiwana jest z gruntu lub też wód gruntowych (a także przy wykorzystaniu ciepła z otoczenia). Posiadamy w swojej ofercie pompy ciepła umożliwiające korzystanie z takiej formy energii odnawialnej. Efektywność takich urządzeń sprawia, że blisko 75% pozyskanej energii pochodzi ze środowiska, zaś 25% przy wykorzystaniu tradycyjnego, elektrycznego źródła energii.

 

 

Zasada działania pomp ciepła opiera się na procesie sprężania i rozprężania czynnika roboczego. Na początku czynnik roboczy pochłania cieplejszą temperaturę z otoczenia (podczas tego procesu zimny czynnik roboczy odparowuje). Powstała w wyniku procesu para jest sprężana w sprężarce. Energia takiego gazu wzrasta do temperatury nawet nieco powyżej 100˚C. Gorący gaz przekazuje ciepło wodzie w instalacji.

 

Pompa tego rodzaju może nie tylko służyć do ogrzewania, ale także spełniać funkcję chłodzącą. Sol-Tech oferuje Państwu kompleksową realizację projektów z wykorzystaniem pomp ciepła wraz ze sprzedażą urządzeń i potrzebnych podzespołów, montażem jak i też serwisem. Jesteśmy firmą z miasta Bolesławiec (woj. Dolnośląskie). Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu z nami !