Kotły gazowe Bolesławiec

Sol-Tech Poleca Państwu kondensacyjne i zwykłe kotły gazowe

Kotły gazowe sprawdzą się w ogrzewaniu wody użytkowej jak i też w przypadku systemu centralnego ogrzewania. Jedna z kluczowych różnic między kotłami to podział na kotły kondensacyjne i niekondensacyjne. Tradycyjne kotły bez kondensatu są urządzeniami prostszymi i tańszymi niż ich odpowiedniki wykorzystujące skraplanie pary wodnej. Podczas procesu kondensacji w kotle dochodzi do schładzania spalin do dużo niższej temperatury co powoduje ich skraplanie. Kondensacja (czyli inaczej właśnie skraplanie) wykorzystując prawa fizyki związane ze zmianą stanu skupienia pozwala na zmianę gazu ziemnego w parę wodną. Powstała ciecz z powodzeniem służy jako czynnik grzewczy pozwalając na oddanie ciepła wodzie użytkowej. Kotły gazowe kondensacyjne są urządzeniami bardziej zaawansowanymi technicznie a co za tym idzie droższymi niż gazowe kotły niekondensacyjne. Poniesione koszty przekładają się jednak na efektywność i sprawność całego systemu grzewczego, a co za tym idzie na oszczędność zużytego paliwa. Gazowy kocioł kondensacyjny bardzo dobrze sprawdza się w pracy z ogrzewaniem podłogowym ze względu na nie wysoką temperaturę czynnika grzewczego. Kondensacyjne kotły można również z powodzeniem wykorzystywać przy rozbudowie systemu grzewczego wraz z innymi urządzeniami (np. Kolektorami słonecznymi). Kotły gazowe (kondensacyjne) występują również w odmianach stojących (większe moce, wbudowane zasobniki) jak i też wiszących.

W naszej ofercie posiadamy między innymi kotły kondensacyjne marki Vaillant takie jak: ecoTec, ecoCOMPACT, auroCOMPACT, ecoVIT, ecoCRAFT w różnych odmianach i mocach grzewczych. Polecamy także kotły kondensacyjne marki Saunier Duval takie jak: Isotwin Condens, Isofast Condens, Thema Condens, Semia Condens również w różnych wersjach i mocach grzewczych.

Oprócz zasadniczej różnicy między kotłami gazowymi w postaci kondensacji i jej braku należy również wspomnieć o trybie działania jedno i dwufunkcyjnymi. W tym pierwszym, kocioł jest w stanie obsłużyć tylko jeden obieg wody użytkowej, w drugim przypadku podgrzewana jest woda użytkowa jak i też CO. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia siedziby naszej firmy. Kotły gazowe sprzedajemy w mieście Bolesławiec. Oferujemy sprzedaż urządzeń jak i też ich montaż czy autoryzowany serwis (Vaillant i Saunier Duval). Doradzimy w zakresie doboru najlepszego kotła gazowego w Państwa przypadku. Jesteśmy Bolesławiecka firmą działająca głównie w obszarze woj. Dolnośląskiego. Zapraszamy do zakupów kotłów gazowych (również w usłudze wraz z montażem) mieszkańców pobliskich miejscowości takich jak Złotoryja, Lwówek Śląski, Świętoszów, Lubań, Nowogrodziec czy z miejscowości nieco dalszych jak Legnica, Zgorzelec, Jelenia Góra, Szprotawa. Nasza firma sprzedaje kotły gazowe jak i też inne urządzenia z zakresu techniki grzewczej. Serdecznie zapraszamy !